Violet EM a
Smrk Engelmann / Africký mahagon
- Celomasivní akustická kytara se skvěle vyváženým zvukem
- Unikátní výrobní a konstrukční technologie zahrnující inovativní ladění přední desky a revoluční konstrukční řešení kytarového krku Furch CNR System® Active
- Stylový přírodní vzhled podtržený řadou tmavých ozdobných detailů
- Dodáváno ve vysoce ochranném gigbagu Furch
Kytara Violet EM je nekompromisní po stránce zvuku i kvality zpracování. Přední deska nástroje je vyrobena z pečlivě vybraného smrku Engelmann, jehož vynikající akustické vlastnosti dále vyzdvihuje náš unikátní postup individuálního ladění. Zadní desku a luby tvoří africký mahagon. Tato kombinace dodává kytaře skvěle vyvážený zvuk s čistými výškami, hřejivými basy a dlouhým dozvukem. Je tak ideální pro delikátní fingerstyle i agresivnější flatpicking či strumming.
Krásný přírodní vzhled nástroje podtrhuje vedle řady tmavých ozdobných detailů také povrchová úprava Open-Pore Finish zanechávající otevřené hluboké póry dřeva. Kytara Violet EM je dostupná v provedení dreadnought a grand auditorium s výřezem.
Nalezněte svůj vysněný zvuk díky individuálnímu ladění rezonanční desky
Naše technologie individuálního ladění zdokonaluje vlastnosti každé rezonanční desky, což vede ke křišťálově čistému a harmonicky bohatému zvuku. Tato precizní úprava dynamiky, hlasitosti, vyváženosti tónů a strukturální tuhosti desky zajišťuje vyrovnaný a dynamický přednes v celém tónovém rozsahu, díky čemuž vaše hudba skutečně ožije.
Nechte každý tón zazářit s rezonanční povrchovou úpravou
Každá kytara Furch je opatřena naším jedinečným ultratenkým lakem, který nejen chrání, ale také zvyšuje přirozenou rezonanci vašeho nástroje, čímž přispívá k bohatšímu a plnějšímu zvuku, který nechá vyniknout každou notu. Navíc zvýrazňuje přirozenou krásu kresby dřeva, díky čemuž je vaše kytara Furch působivá jak zvukově, tak vizuálně.
Celomasivní provedení
Kytara Violet EM a je stejně jako všechny naše ostatní modely vyrobena výhradně z masivních materiálů. Přední deska pochází z pečlivě vybraného smrku Engelmann, zadní deska a luby jsou z afrického mahagonu. Tato kombinace dělá z Violet EM a skvěle vyladěný nástroj s dlouhým dozvukem.
Navrženo pro hru, vyrobeno pro dlouhou životnost díky CNR System® Active
Konstrukce krku Furch CNR System® Active navazuje na úspěch původního CNR System® a nabízí vylepšenou stabilitu a přesnost nastavení krku, přičemž se bez problémů přizpůsobuje změnám okolní vlhkosti a udržuje výbornou hratelnost nástroje. Tato vylepšená verze obsahuje dvoucestnou výztuhu zapouzdřenou v pevné karbonové konstrukci a zahrnuje také expanzní prvek z masivního dřeva, který automaticky upravuje sklon krku a udržuje konzistentní výšku strun v průběhu času. Díky plynulému a přesnému nastavení průhybu krku a výšky strun CNR System® Active zajišťuje konzistentní vlastnosti vaší kytary při každé hře.
Kontrastní detaily
Přední smrkovou desku kytary Violet EM a zdobí lemování, chránítko a prstencová rozeta v černém kontrastním provedení.
Vysoký hráčský komfort
Hmatník kytary ze dřeva Brankowood® je opatřen speciálními pražci se zkrácenými nožičkami, které záměrně nesahají až k jeho bočním hranám. Nedochází tak k jejich případnému vylézání způsobenému sesycháním hmatníku při nižší vlhkosti vzduchu. Vzniklý prostor je vyplněn flexibilním tmelem v barvě ebenu, který dokáže případné změny dokonale absorbovat.
Technické specifikace
Tělo
| Dostupné tvary těla | D, Gc |
| Přisazení krku k tělu | 14. pražec |
| Masivní přední deska - třída | Smrk Engelmann - A |
| Masivní luby a zadní deska - třída | Africký mahagon - AA |
| Lemování | Černé |
| Rozeta | Prstenec s černobílou linkou |
| Kobylka | Brankowood® |
| Kolíčky v kobylce | Plast |
| Sedlový pražec | Černý TUSQ s plnou kompenzací |
| Rozteč strun na kobylce | 55 mm |
| Povrchová úprava přední desky | Open-Pore Finish |
| Povrchová úprava lubů a zadní desky | Open-Pore Finish |
| Chránítko | Černé s transparentním rozšířením směrem k akustickému otvoru |
Krk
| Šířka nultého pražce | 45 mm |
| Spoj těla a krku | CNR System® Active s automatickou regulací dohmatu |
| Výztuha krku | Karbonová výztuž s dvoucestným nastavením |
| Profil krku | Furch Soft V |
| Menzura | 650 mm |
| Materiál hmatníku | Brankowood® |
| Rádius hmatníku | 400 mm |
| Boční inlay hmatníku | Bílé bodové poziční značky |
| Povrchová úprava pražců | Kartáčované |
| Materiál krku | Africký mahagon |
| Ladicí mechanika | Furch Machine Chrome - převodový poměr 1:18 |
| Nultý pražec | Černý TUSQ |
| Rozteč strun na nultém pražci | 38 mm |
| Struny | D'Addario XSAPB1253 |
| Povrchová úprava krku | Open-Pore Finish |
| Povrchová úprava hlavy | Open-Pore Finish |



























