Vintage Pure EM a
Smrk Engelmann / Africký mahagon
- Šestistrunná akustická kytara vyrobená z vysoce kvalitních dřevin
- Unikátní výrobní a konstrukční technologie zahrnující inovativní proces ladění přední desky a revoluční konstrukční řešení kytarového krku Furch CNR System® Active
- Stylový vintage vzhled podtržený ozdobnými prvky z černého ořechu a umělé želvoviny
- Dodáváno ve vysoce ochranném gigbagu Furch
Model Vintage Pure EM a je ideální volbou pro hráče, kteří oceňují nadčasovost tradičního kytarového designu. Tento model nabízí celomasivní konstrukci s individuálně laděnou přední rezonanční deskou ze smrku Engelmann, doplněnou luby a zadní deskou z afrického mahagonu a přináší jasný, konkrétní zvuk s výraznými středy a výbornou čitelností. Vintage charakter kytary podtrhují decentní dekorace, jako je lemování z imitace želvoviny a rozeta z černého ořechu. Plochá hlava s logem Furch Heritage odkazuje na naši bohatou historii a umocňuje autentickou estetiku ve stylu nástrojů z počátku 20. století. Celkový vzhled i pocit ze hry dále vylepšuje náš UV-polymerovaný, vysoce rezonanční lak Open-Pore Finish, který ponechává póry dřeva otevřené pro čistý, minimalistický vzhled a příjemný pocit na dotek. Model Vintage Pure EM a je dostupný ve tvarech těla Dreadnought, Orchestra Model a OOM.
Logo Furch Heritage
Hlavy kytar řady Vintage zdobí logo Furch Heritage, představené v roce 2026 u příležitosti našeho 45. výročí. Inspirované designem hlav našich historických nástrojů, toto logo vzdává hold naší bohaté historii a zároveň evokuje tradiční vzhled kytar z počátku 20. století.
Nalezněte svůj vysněný zvuk díky individuálnímu ladění rezonanční desky
Naše technologie individuálního ladění zdokonaluje vlastnosti každé rezonanční desky, což vede ke křišťálově čistému a harmonicky bohatému zvuku. Tato precizní úprava dynamiky, hlasitosti, vyváženosti tónů a strukturální tuhosti desky zajišťuje vyrovnaný a dynamický přednes v celém tónovém rozsahu, díky čemuž vaše hudba skutečně ožije.
Navrženo pro hru, vyrobeno pro dlouhou životnost díky CNR System® Active
Konstrukce krku Furch CNR System® Active navazuje na úspěch původního CNR System® a nabízí vylepšenou stabilitu a přesnost nastavení krku, přičemž se bez problémů přizpůsobuje změnám okolní vlhkosti a udržuje výbornou hratelnost nástroje. Tato vylepšená verze obsahuje dvoucestnou výztuhu zapouzdřenou v pevné karbonové konstrukci a zahrnuje také expanzní prvek z masivního dřeva, který automaticky upravuje sklon krku a udržuje konzistentní výšku strun v průběhu času. Díky plynulému a přesnému nastavení průhybu krku a výšky strun CNR System® Active zajišťuje konzistentní vlastnosti vaší kytary při každé hře.
Stylové zdobení
Tradiční vintage vzhled kytary je podtržen řadou ozdobných detailů v podobě dvojité prstencové rozety s ořechovým vykládáním a lemování těla z umělé želvoviny.
Technické specifikace
Tělo
| Dostupné tvary těla | D, OM, OOMs |
| Ladění rezonančních desek | Individuálně laděna přední rezonanční deska |
| Přisazení krku k tělu | na 14. pražci (tvar těla OOMs na 12. pražci) |
| Masivní přední deska - třída | Smrk Engelmann - A |
| Masivní luby a zadní deska | Africký mahagon |
| Lemování | Umělá želvovina |
| Rozeta | Prstenec s černobílými linkami a ořechovou výložkou |
| Kobylka | Eben |
| Kolíčky v kobylce | Eben |
| Sedlový pražec | TUSQ s plnou kompenzací |
| Rozteč strun na kobylce | 55 mm |
| Povrchová úprava přední desky | Open-Pore Finish |
| Povrchová úprava lubů a zadní desky | Open-Pore Finish |
| Chránítko | Umělá želvovina s transparentním rozšířením k akustickému otvoru pro vyšší ochranu |
Krk
| Šířka nultého pražce | 45 mm |
| Volitelné šířky nultého pražce | 43 mm a 48 mm |
| Spoj těla a krku | CNR System® Active s automatickou regulací dohmatu |
| Výztuha krku | Karbonová výztuž s dvoucestným nastavením |
| Profil krku | Furch soft V |
| Menzura | 650 mm (624 mm pro tvar těla OOMs) |
| Materiál hmatníku | Eben |
| Rádius hmatníku | 400 mm |
| Čelní inlay hmatníku | Bílé bodové poziční značky |
| Boční inlay hmatníku | Bílé bodové poziční značky |
| Povrchová úprava pražců | Kartáčované |
| Plátek na hlavě | Eben |
| Inlay hlavy | Logo Furch Heritage |
| Materiál krku | Africký mahagon |
| Ladicí mechanika | Furch machine Chrome - převodový poměr 1:18 |
| Nultý pražec | Černý TUSQ |
| Rozteč strun na nultém pražci (45 mm) | 38 mm |
| Rozteč strun na nultém pražci (43 mm) | 36,6 mm |
| Rozteč strun na nultém pražci (48 mm) | 40,1 mm |
| Struny | D'Addario XS PhBr 12-53 |
| Povrchová úprava krku a hlavy | Open-Pore Finish |







