Vintage 3 SR a 2026
Smrk sitka / Indický palisandr
- 6-strunná akustická kytara vyrobená z kvalitních masivních dřev
- Unikátní výrobní a konstrukční technologie zahrnující inovativní ladění přední rezonanční desky, revoluční konstrukční řešení kytarového krku Furch CNR System® Active a vysoce rezonanční povrchovou úpravu Full-Pore Vintage Finish
- Stylový vintage vzhled podtržený ozdobnými prvky z exotických dřev koa a ziricote, abalonu a umělé želvoviny
- Dodáváno ve vysoce odolném pevném kufru Furch T-Line
Uhlíková stopa Vintage 3 SR a 2026
Před 41,5 kg
Po 2020 16,5 kg
Model Vintage 3 SR a je ideální volbou pro hráče, kteří oceňují nadčasový charakter tradičního kytarového designu. Tento model nabízí celomasivní konstrukci s individuálně laděnou přední rezonanční deskou ze smrku Sitka třídy AAA v kombinaci se zadní deskou a luby z indického palisandru a přináší vyvážený, konkrétní zvuk s jasnými výškami, plnými basy a bohatými alikvótními tóny. Jeho vintage charakter podtrhuje řada vytříbených detailů, mezi které patří lemování z havajské koy, dekorace přední desky s motivem rybí kosti a rozeta ze zeleného abalonu. Hmatník, kobylka i plátek na hlavě hlavy jsou vyrobeny z exotického dřeva ziricote, které nástroji dodává výraznou vizuální hloubku a nádech elegance. Plochá hlava ve vintage stylu s logem Furch Heritage odkazuje na naše historické modely a posiluje autentickou estetiku nástrojů z počátku 20. století. Celkový vzhled i pocit ze hry dále umocňuje náš UV-polymerizovaný, vysoce rezonanční lak Full-Pore Vintage Finish s ručně kartáčovaným vzhledem, který připomíná přirozenou patinu tradičních kytar. Model Vintage 3 SR a je dostupný ve tvarech těla Dreadnought, Orchestra Model a OOMs.
Logo Furch Heritage
Hlavy kytar řady Vintage zdobí logo Furch Heritage, představené v roce 2026 u příležitosti našeho 45. výročí. Inspirované designem hlav našich historických nástrojů, toto logo vzdává hold naší bohaté historii a zároveň evokuje tradiční vzhled kytar z počátku 20. století.
Nalezněte svůj vysněný zvuk díky individuálnímu ladění rezonanční desky
Naše technologie individuálního ladění zdokonaluje vlastnosti každé rezonanční desky, což vede ke křišťálově čistému a harmonicky bohatému zvuku. Tato precizní úprava dynamiky, hlasitosti, vyváženosti tónů a strukturální tuhosti desky zajišťuje vyrovnaný a dynamický přednes v celém tónovém rozsahu, díky čemuž vaše hudba skutečně ožije.
Navrženo pro hru, vyrobeno pro dlouhou životnost díky CNR System® Active
Konstrukce krku Furch CNR System® Active navazuje na úspěch původního CNR System® a nabízí vylepšenou stabilitu a přesnost nastavení krku, přičemž se bez problémů přizpůsobuje změnám okolní vlhkosti a udržuje výbornou hratelnost nástroje. Tato vylepšená verze obsahuje dvoucestnou výztuhu zapouzdřenou v pevné karbonové konstrukci a zahrnuje také expanzní prvek z masivního dřeva, který automaticky upravuje sklon krku a udržuje konzistentní výšku strun v průběhu času. Díky plynulému a přesnému nastavení průhybu krku a výšky strun CNR System® Active zajišťuje konzistentní vlastnosti vaší kytary při každé hře.
Nechte každý tón zazářit s rezonanční povrchovou úpravou
Každá kytara Furch je opatřena naším jedinečným ultratenkým lakem, který nejen chrání, ale také zvyšuje přirozenou rezonanci vašeho nástroje, čímž přispívá k bohatšímu a plnějšímu zvuku, který nechá vyniknout každou notu. Navíc zvýrazňuje přirozenou krásu kresby dřeva, díky čemuž je vaše kytara Furch působivá jak zvukově, tak vizuálně.
Stylové zdobení
Tradiční vzhled modelu Vintage 3 SR a je podtržen vkusnými detaily inspirovanými dobovým designem, mezi které patří dvojitá rozeta ze zeleného abalonu s černo-bílou linkou, lemování korpusu z exotického dřeva koa a dekorace přední desky s motivem rybí kosti. Tyto propracované prvky dodávají kytaře autentický vintage charakter a zároveň zachovávají čistou a elegantní estetiku.
Špičková ladicí mechanika
Špičkové ladění kytary zajišťuje ladicí mechanika Gotoh SE700 Gold Patina s převodovým poměrem 1:15.
Perleťové poziční značky
Hmatník ze dřeva ziricote je osazen kosočtvercovými pozičními značkami z bílé perleti, které usnadňují orientaci a zároveň podtrhují vytříbený, elegantní vzhled kytary.
Mimořádně odolný kufr Furch T-Line
Maximální bezpečí nástroje během přenášení a skladování zajišťuje vysoce odolný pevný kufr Furch T-Line. Jeho nadčasový design kombinuje elegantní tvary s vysoce kvalitním, spolehlivým kováním. Termotvarovaná skořepina vyztužená tvrdou polyuretanovou pěnou poskytuje ideální rovnováhu mezi pevností a nízkou hmotností, zatímco luxusní vnitřní čalounění z jemné tkaniny dokonale obepíná kytaru a chrání ji před nárazy i výkyvy vnějšího prostředí.
Technické specifikace
Tělo
| Dostupné tvary těla | D, OM, OOMs |
| Ladění rezonančních desek | Individuálně laděná přední rezonanční deska |
| Přisazení krku k tělu | Na 14. pražci (na 12. pražci pro tvar těla OOMs) |
| Masivní přední deska - třída | Smrk Sitka - AAA |
| Masivní luby a zadní deska - třída | Indický palisandr - AA |
| Lemování | Havajská koa s kontrastní linkou |
| Dekorace přední desky | Motiv rybí kosti |
| Rozeta | Dvojitý prstenec s vykládáním ze zeleného abalonu s černobílou linkou |
| Kobylka | Ziricote |
| Kolíčky v kobylce | Eben s perleťovým očkem |
| Sedlový pražec | TUSQ s plnou kompenzací |
| Rozteč strun na kobylce | 55 mm |
| Povrchová úprava přední desky | Full-Pore Vintage Finish |
| Povrchová úprava lubů a zadní desky | Full-Pore Vintage Finish |
| Chránítko | Umělá želvovina s transparentním rozšířením k akustickému otvoru pro vyšší ochranu |
Krk
| Šířka nultého pražce | 45 mm |
| Volitelné šířky nultého pražce | 43 mm a 48 mm |
| Spoj těla a krku | CNR System® Active s automatickou regulací dohmatu |
| Výztuha krku | Karbonová výztuž s dvoucestným nastavením |
| Profil krku | Furch soft V |
| Menzura | 650 mm (624 mm pro tvar těla OOMs) |
| Materiál hmatníku | Ziricote |
| Rádius hmatníku | 400 mm |
| Čelní inlay hmatníku | Kosočtverce z bílé perleti |
| Boční inlay hmatníku | Bodové poziční značky z bílé perleti |
| Povrchová úprava pražců | Leštěné |
| Plátek na hlavě | Ziricote |
| Inlay hlavy | Logo Furch Heritage s květinovým motivem |
| Materiál krku | Africký mahagon |
| Ladicí mechanika | Gotoh SE700 Gold patina - převodový poměr 1:15 |
| Lemování hmatníku a hlavy | Havajská koa s kontrastní linkou |
| Nultý pražec | TUSQ |
| Rozteč strun na nultém pražci (45 mm) | 38 mm |
| Rozteč strun na nultém pražci (43 mm) | 36,6 mm |
| Rozteč strun na nultém pražci (48 mm) | 40,1 mm |
| Struny | D'Addario XS Bronze 12-53 |
| Povrchová úprava krku | Full-Pore Smooth-Slide Satin Finish |
| Povrchová úprava hlavy | Full-Pore Vintage Finish |































