Vintage Pure MM a
Africký mahagon / Africký mahagon
- Šestistrunná akustická kytara vyrobená z vysoce kvalitních masivních dřev
- Unikátní výrobní a konstrukční technologie zahrnující inovativní proces ladění přední desky a revoluční konstrukční řešení kytarového krku Furch CNR System® Active
- Stylový vintage vzhled podtržený ozdobnými prvky z černého ořechu a umělé želvoviny
- Dodáváno ve vysoce ochranném gigbagu Furch
Model Vintage Pure MM a je ideální volbou pro hráče, kteří oceňují nadčasovost tradičního kytarového designu. Tento model nabízí celomasivní konstrukci s individuálně laděnou přední rezonanční deskou z afrického mahagonu, doplněnou mahagonovými luby a zadní deskou a přináší hřejivý, konkrétní zvuk s výraznými středy a výbornou čitelností. Vintage charakter kytary podtrhují decentní dekorace, jako je lemování z imitace želvoviny a rozeta z černého ořechu. Plochá hlava s logem Furch Heritage odkazuje na naši bohatou historii a umocňuje autentickou estetiku ve stylu nástrojů z počátku 20. století. Celkový vzhled i pocit ze hry dále vylepšuje náš UV-polymerovaný, vysoce rezonanční lak Open-Pore Finish, který ponechává póry dřeva otevřené pro čistý, minimalistický vzhled a příjemný pocit na dotek. Model Vintage Pure MM a je dostupný ve tvarech těla Dreadnought, Orchestra Model a OOMs.
Logo Furch Heritage
Hlavy kytar řady Vintage zdobí logo Furch Heritage, představené v roce 2026 u příležitosti našeho 45. výročí. Inspirované designem hlav našich historických nástrojů, toto logo vzdává hold naší bohaté historii a zároveň evokuje tradiční vzhled kytar z počátku 20. století.
Nalezněte svůj vysněný zvuk díky individuálnímu ladění rezonanční desky
Naše technologie individuálního ladění zdokonaluje vlastnosti každé rezonanční desky, což vede ke křišťálově čistému a harmonicky bohatému zvuku. Tato precizní úprava dynamiky, hlasitosti, vyváženosti tónů a strukturální tuhosti desky zajišťuje vyrovnaný a dynamický přednes v celém tónovém rozsahu, díky čemuž vaše hudba skutečně ožije.
Navrženo pro hru, vyrobeno pro dlouhou životnost díky CNR System® Active
Konstrukce krku Furch CNR System® Active navazuje na úspěch původního CNR System® a nabízí vylepšenou stabilitu a přesnost nastavení krku, přičemž se bez problémů přizpůsobuje změnám okolní vlhkosti a udržuje výbornou hratelnost nástroje. Tato vylepšená verze obsahuje dvoucestnou výztuhu zapouzdřenou v pevné karbonové konstrukci a zahrnuje také expanzní prvek z masivního dřeva, který automaticky upravuje sklon krku a udržuje konzistentní výšku strun v průběhu času. Díky plynulému a přesnému nastavení průhybu krku a výšky strun CNR System® Active zajišťuje konzistentní vlastnosti vaší kytary při každé hře.
Nechte každý tón zazářit s rezonanční povrchovou úpravou
Každá kytara Furch je opatřena naším jedinečným ultratenkým lakem, který nejen chrání, ale také zvyšuje přirozenou rezonanci vašeho nástroje, čímž přispívá k bohatšímu a plnějšímu zvuku, který nechá vyniknout každou notu. Navíc zvýrazňuje přirozenou krásu kresby dřeva, díky čemuž je vaše kytara Furch působivá jak zvukově, tak vizuálně.
Stylové zdobení
Tradiční vzhled modelu Vintage Pure MM a podtrhují vkusné, dobově inspirované dekorativní prvky, jako je dvojitá prstencová rozeta s vykládáním z černého ořechu a lemování těla z imitace želvoviny. Tyto prvky dodávají kytaře autentický vintage charakter a zároveň zachovávají čistý a elegantní vzhled.
Technické specifikace
Tělo
| Dostupné tvary těla | D, OM, OOMs |
| Ladění rezonančních desek | Individuálně laděná přední rezonanční deska |
| Přisazení krku k tělu | Na 14. pražci (na 12. pražci pro tvar těla OOMs) |
| Masivní přední deska | Africký mahagon |
| Masivní luby a zadní deska | Africký mahagon |
| Lemování | Umělá želvovina |
| Rozeta | Prstenec s černobílými linkami a ořechovou výložkou |
| Kobylka | Eben |
| Kolíčky v kobylce | Eben |
| Sedlový pražec | TUSQ s plnou kompenzací |
| Rozteč strun na kobylce | 55 mm |
| Povrchová úprava přední desky | Open-Pore Finish |
| Povrchová úprava lubů a zadní desky | Open-Pore Finish |
| Chránítko | Černé s transparentním rozšířením k akustickému otvoru pro vyšší ochranu |
Krk
| Šířka nultého pražce | 45 mm |
| Volitelné šířky nultého pražce | 43 mm a 48 mm |
| Spoj těla a krku | CNR System® Active s automatickou regulací dohmatu |
| Výztuha krku | Karbonová výztuž s dvoucestným nastavením |
| Profil krku | Furch soft V |
| Menzura | 650 mm (624 mm pro tvar těla OOMs) |
| Materiál hmatníku | Eben |
| Rádius hmatníku | 400 mm |
| Čelní inlay hmatníku | Bílé bodové poziční značky |
| Boční inlay hmatníku | Bílé bodové poziční značky |
| Povrchová úprava pražců | Leštěné |
| Plátek na hlavě | Eben |
| Inlay hlavy | Logo Furch Heritage |
| Materiál krku | Africký mahagon |
| Ladicí mechanika | Furch Vintage machine head - převodový poměr 1:15 |
| Nultý pražec | TUSQ |
| Rozteč strun na nultém pražci (45 mm) | 38 mm |
| Rozteč strun na nultém pražci (43 mm) | 36,6 mm |
| Rozteč strun na nultém pražci (48 mm) | 40,1 mm |
| Struny | D'Addario XS Bronze 12-53 |
| Povrchová úprava krku | Open-Pore Finish |
| Povrchová úprava hlavy | Open-Pore Finish |





























