Vintage 1 SR a 2026
Smrk sitka / Indický palisandr
-
-
- Šestistrunná akustická kytara vyrobená z vysoce kvalitních masivních dřev
- Unikátní výrobní a konstrukční technologie zahrnující inovativní proces ladění přední desky a revoluční konstrukční řešení kytarového krku Furch CNR System® Active
- Stylový vintage vzhled podtržený ozdobnými prvky z černého ořechu a umělé želvoviny
- Dodáváno ve vysoce ochranném gigbagu Furch
-
Uhlíková stopa Vintage 1 SR a 2026
Před 38,0 kg
Po 2020 15,2 kg
Model Vintage 1 SR a je ideální volbou pro hráče, kteří oceňují nadčasovost tradičního kytarového designu. Tento model nabízí celomasivní konstrukci s individuálně laděnou přední rezonanční deskou ze smrku Sitka a luby a zadní deskou z indického palisandru, díky čemuž přináší jasný, jiskřivý zvuk s teplými basovými frekvencemi, bohatý na alikvoty. Vintage charakter kytary podtrhují decentní dekorace, jako je lemování z imitace želvoviny a rozeta z černého ořechu. Plochá hlava s logem Furch Heritage odkazuje na naši bohatou historii a umocňuje autentickou estetiku ve stylu nástrojů z počátku 20. století. Celkový vzhled i pocit ze hry dále vylepšuje náš UV-polymerovaný, vysoce rezonanční lak Full-Pore Vintage Finish s ručně kartáčovaným patinovým vzhledem. Model Vintage 1 SR a je dostupný ve tvarech těla Dreadnought, Orchestra Model a OOMs.
Logo Furch Heritage
Hlavy kytar řady Vintage zdobí logo Furch Heritage, představené v roce 2026 u příležitosti našeho 45. výročí. Inspirované designem hlav našich historických nástrojů, toto logo vzdává hold naší bohaté historii a zároveň evokuje tradiční vzhled kytar z počátku 20. století.
Nalezněte svůj vysněný zvuk díky individuálnímu ladění rezonanční desky
Naše technologie individuálního ladění zdokonaluje vlastnosti každé rezonanční desky, což vede ke křišťálově čistému a harmonicky bohatému zvuku. Tato precizní úprava dynamiky, hlasitosti, vyváženosti tónů a strukturální tuhosti desky zajišťuje vyrovnaný a dynamický přednes v celém tónovém rozsahu, díky čemuž vaše hudba skutečně ožije.
Navrženo pro hru, vyrobeno pro dlouhou životnost díky CNR System® Active
Konstrukce krku Furch CNR System® Active navazuje na úspěch původního CNR System® a nabízí vylepšenou stabilitu a přesnost nastavení krku, přičemž se bez problémů přizpůsobuje změnám okolní vlhkosti a udržuje výbornou hratelnost nástroje. Tato vylepšená verze obsahuje dvoucestnou výztuhu zapouzdřenou v pevné karbonové konstrukci a zahrnuje také expanzní prvek z masivního dřeva, který automaticky upravuje sklon krku a udržuje konzistentní výšku strun v průběhu času. Díky plynulému a přesnému nastavení průhybu krku a výšky strun CNR System® Active zajišťuje konzistentní vlastnosti vaší kytary při každé hře.
Stylové zdobení
Tradiční vzhled modelu Vintage 1 SR a podtrhují vkusné, dobově inspirované dekorativní prvky, jako je dvojitá prstencová rozeta s vykládáním z černého ořechu a lemování těla z imitace slonoviny. Tyto prvky dodávají kytaře autentický vintage charakter a zároveň zachovávají čistý a elegantní vzhled.
Špičková ladicí mechanika
Špičkové ladění kytary Vintage 1 SR a zajišťuje ladicí mechanika Furch Vintage Machine Head s převodovým poměrem 1:15.
Perleťové poziční značky
Hmatník kytary zdobí boční a čelní bodové poziční značky z bílé perleti, které současně zvyšují viditelnost jednotlivých polí.
Technické specifikace
Tělo
| Dostupné tvary těla | D, OM, OOMs |
| Ladění rezonančních desek | Individuálně laděná přední rezonanční deska |
| Přisazení krku k tělu | Na 14. pražci (na 12. pražci pro tvar těla OOMs) |
| Masivní přední deska - třída | Smrk Sitka - AA |
| Masivní luby a zadní deska | Indický palisandr - AA |
| Lemování | Umělá slonovina |
| Rozeta | Prstenec s černobílými linkami a ořechovou výložkou |
| Kobylka | Eben |
| Kolíčky v kobylce | Eben |
| Sedlový pražec | TUSQ s plnou kompenzací |
| Rozteč strun na kobylce | 55 mm |
| Povrchová úprava přední desky | Full-Pore Vintage Finish |
| Povrchová úprava lubů a zadní desky | Full-Pore Vintage Finish |
| Chránítko | Umělá želvovina |
Krk
| Šířka nultého pražce | 45 mm |
| Volitelné šířky nultého pražce | 43 mm a 48 mm |
| Spoj těla a krku | CNR System® Active s automatickou regulací dohmatu |
| Výztuha krku | Karbonová výztuž s dvoucestným nastavením |
| Profil krku | Furch soft V |
| Menzura | 650 mm (624 mm pro tvar těla OOMs) |
| Materiál hmatníku | Eben |
| Rádius hmatníku | 400 mm |
| Čelní inlay hmatníku | Bílé bodové poziční značky |
| Boční inlay hmatníku | Bílé bodové poziční značky |
| Povrchová úprava pražců | Leštěné |
| Plátek na hlavě | Eben |
| Inlay hlavy | Logo Furch Heritage |
| Materiál krku | Africký mahagon |
| Ladicí mechanika | Furch Vintage machine head - převodový poměr 1:15 |
| Nultý pražec | TUSQ |
| Rozteč strun na nultém pražci (45 mm) | 38 mm |
| Rozteč strun na nultém pražci (43 mm) | 36,6 mm |
| Rozteč strun na nultém pražci (48 mm) | 40,1 mm |
| Struny | D'Addario XS Bronze 12-53 |
| Povrchová úprava krku | Full-Pore Smooth-Slide Satin Finish |
| Povrchová úprava hlavy | Full-Pore Vintage Finish |





























